آموزش حجم سازونقش برجسته کارباگچ

فهرست عناوین

حجم سازی و نقش برجسته کار کردن با گچ :
نقوش برجسته به روش های متفاوتی قابل اجرا هستند ولی موضوع بحث این مقاله ایجاد نقش برجسته با روش گچبری مدرن می باشد با این حال با ما در این مقاله همراه بوده تا مروری بر این مبحث داشته باشید .
هنر نقش برجسته ای که به وسیله پودر بتونه قابل اجرا می باشد این پودر متریال اصلی این هنر جدید می باشد .

پودر بتونه درزگیر بسیار خوبی می باشد و همینطور از پودر گچ ساخته شده می شود ولی به علت اضافه کردن سایر مواد شیمیایی روش اجرائی متفاوتی از گچ داشته که مواردی را با همدیگر مورد بررسی قرار می دهیم .
تفاوت اجرا کردن گچ با بتونه :
ملات گچ از ترکیبی به عنوان مثال یک کیلوگرم پودر گچ و 70الی 80 درصد وزن داشته آب تهیه می کنند بعد آب فراوان برای ایجاد ملات نیاز داریم ، ولی ملات بتونه از ترکیبی به عنوان مثال یک کیلو گرم پودر بتونه با 20 درصد وزن داشته اب تهیه می شود (اب خیلی کم ) ، ملات گچ زود گیر می باشد و زود هم سخت می شود که دیگر ممکن نیست تعییر شکل و پلاستیسیته خودش را از دست دهد و فقط تا 10 الی 12 و حداکثر 20 دقیقه . ولی ملات بتونه دیرگیرتر می باشد و دیرتر هم سخت شده و خاصیت شکل پدیری خود را تا 1 ساعت فقط دارد .
پس تفاوتهایی که در طرز اجرای متریال اصلی برای نقوش برجسته مشهود می باشد . البته نا گفته نماند که نام گچبری مدرن را نیز در ایجاد نقش برجسنه به چالش کشیده ایم .

به چند علت نام گچبری هم برای این هنر نام تخصصی و گویای فن و حرفه نمی باشد . و در ادامه علت این کار را با هم دیگر بررسی خواهیم کرد .
اصطلاح گچبری برای گچبری کلاسیک و فرنگی زیبنده و بعد ها گویای مطلب بوده است که پس از ملات گزاری طرح اصلی ترسیم شده و سپس با ابزارهای مغار و کاهنده ملات های اضافه را بر داشته می شود . (نگاتیو ‘برداشتنی ‘کاستنی )
و همچنین در نظر داشته باشید که اصطلاح گچبری تخصص و مهارت هنرمندان مربوط به این رشته به صورت کاملا واضح و شفاف از این رشته توصیف می کنند .
ولی در مورد نقش برجسته با پودر بتونه چه می توان گفت :
در ابتدا طرح مورد نظر را ترسیم می کنیم و سپس براساس اندازه حجم و عمق ملات قرار می دهیم و ملات اصافه ای نبوده تا بعدا امکان برداشت آن باشد (ملات گزاری ‘پوزتیو ‘افزایشی )
البته از لحاظ کاربرد و نقوشی که در طراحی و نمای داخلی از ان دارا هستند و پیش نیاز هنری و …..هم نقش برجسته مدرن با بتونه بسیار متفاوت می باشد با گچبری که اکنون در این مقاله مورد بحث می باشد و هدف ما از این مطلب در حال حاضر فقط نام متعارف و رسمی این هنر نو پا می باشد .
شرایط نگهداری کردن گچ برای ایجاد کردن نقش برجسته :
در صورتی که گچ به حالت فله ای در کارگاه موجود بوده که حتما باید بلافاصله مصرف شود چرا که می دانید گچ قدرت ترکیبی بالایی با آب داشته و حتی رطوبت هوا را جذب می کند و بعد از مدتی فاسد می شود . به عبارتی در حقیقت مخلوط کردن آن با آب بسیاری حجم پیدا نمی کند و سخت نیست .

آموزش حجم سازونقش برجسته کارباگچ

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

سرفصل آموزش حجم سازونقش برجسته کارباگچ

طراحی

انتقال طرح

ایجاد انواع سطوح و بلوک گچی

ایجاد نقش برجسته و کنده کاری روی گچ

ایجاد انواع حجم با گچ

تشخیص سبک های گوناگون حجم سازی

خشک کردن قطعات

ثبت نام در کلاس حجم سازونقش برجسته کارباگچ

جهت ثبت نام در کلاس آمورش حجم سازونقش برجسته کارباگچ میتوانید با شماره تلفن های آموزشگاه رادیس تماس حاصل نمایید

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

امداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو در تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریز –  امداد خودرو تبریز – خودروبر تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو تبریز –  طراحی سایت امداد خودروامداد خودروخودروبریدک کشکفی خودروبرتعمیر لوازم خانگی در تبریزیدک کش تبریز  – یدک کش در تبریزخودروبر تهران – خودروبر کرج –  امداد خودرو کرجیدک کش کرجخودروبرامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینخودروبر انزلیخودروبر رشتامداد خودرو قزوینخودروبر گیلانسقف کششیتابلو فرشتابلو فرش تبریزنرده پیش ساختهنرده پانلینرده پیش ساخته – جلبک اسپیرولیناتابلو فرش سردرودتابلو فرش دستباف تبریزدیپلم تبریزدیپلم در تبریزامداد باتری تبریزامداد باطری تبریزآموزش زبان ترکی تبریزآموزش زبان ترکی استانبولی در تبریزکلاس زبان ترکی تبریزامداد خودروخودروبرامداد خودرو مرندخودروبر مرندامداد خودرو هشترودطراحی سایت باربریطراحی سایت اتوبارطراحی سایت امداد خودروطراحی سایت خودروبرباربری تهراناتوبار تهرانامداد خودرو تهرانخودروبر تهرانامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزتعمیر لوازم خانگی در تبریزخودروبر آبیکامداد خودرو آبیکامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرابادامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرآبادامداد خودرو اتوبان غدیر امداد خودرو اتوبان کرج قزوینخودروبر در قزوین