آموزش کالیگرافی

فهرست عناوین

کالیگرافی چیست ؟

کالیگرافی یا به عبارتی همان خوش ‌نویسی ، یک نوع هنر بصری می باشد که به نحوی با نوشتار مرتبط است . کلمات و حروف در کالیگرافی به وسیله ابزارهای سر پهن و یا قلم‌ مو به صورتی هنرمندانه روی کاغذ کشیده می شوند . به بیانی دیگر ، کالیگرافی هنر نوشتن کلمات و حروف ، به صورتی ابرازگر ، ماهرانه و هماهنگ شکل می گیرد .
کالیگرافی مدرن طیف وسیعی از اشکال نوشتاری را شامل می شود . این طیف از خط‌نوشته‌‌ های کاربردی و گاهی اوقات طراحی‌ های هنری را که بعضی اوقات کلمات در آن‌‌ ها خوانا نمی باشند را شامل می شود . کالیگرافی کلاسیک از دست خط غیر کلاسیک و متفاوت و تایپوگرافی خاص خود بهره مند است و قادر است هردوی این‌ ها را در بر می گیرد .


انواع سبک ‌های کالیگرافی :
کالیگرافی انواع گوناگونی دارد . هر یک از سبک‌ های نوشتاری که امروزه استفاده می شود ، در کالیگرافی ، هر یک از آنها به نقطه ‌ی خاصی از دنیا تعلق داشته اند . در ادامه ی این مقاله به بررسی چند مورد از مشهورترین سبک ‌های کالیگرافی‌ خواهیم پرداخت :
– خوش ‌نویسی غربی :

خوش ‌نویسی یا به عبارتی همان کالیگرافی به سبک غربی ، اکثرا از قلم شیب در جهت نوشتن کلمات قابلیت استفاده کردن دارند . دسته بندی قلم شیب با توجه داشتن به انواع خط انتخابی مختلف هستند . خط کارولینگین (Carolingian) ، خط انگلیسی ، خط ایتالیک (Italic) و خط رومی (Roman) از انواع مختلف خطوط استفاده می شود ، در این سبک ذکر شده از خوش‌ نویسی می باشند .
– خوش ‌نویسی اسلامی ( عربی ) :

خوش‌ نویسی اسلامی که با عنوان خوش‌ نویسی عربی شناخته شده می باشد ، متفاوت ‌ترین نوع کالیگرافی محسوب می شود . سبک مورد بحث از کالیگرافی که با هنر اسلامی منطبق شده است ، به نوعی حالت معنوی در کلمات ایجاد کرده ، و مسلمانان از این کالیگرافی برای ثبت و نوشتن قرآن کریم استفاده می کنند . از معروف ‌ترین خطوط این سبک مورد بحث می توانیم خط کوفی و خط نسخ را نام ببریم .
– خوش ‌نویسی شرقی :

ابزار خوش ‌‌نویسی با سبکی شرقی ، به صورت « چهار گنجینه‌ ی یادگیری » معروف می باشند . این چهار گنجینه شامل قلم‌ مو ، جوهر ، کاغذ و جوهردان . متنوع بودن خط و خطوط در کالیگرافی شرقی گونه و اندازه‌ی قلم‌ مو وابسته می باشد .
خط کایشو (Kaishu) جزوی از خط و خطوط سنتی که در این سبک استفاده‌ می شود است ، و در حال سادگی و خوانایی ، از زیبایی قابل چشم ‌گیری برخوردار می باشد . کالیگرافی شرقی ، بسیار بر ظاهر حروف تاکید داشته و ناگفته نماند که همین امر به نوشته‌‌ های شرقی جان داده می باشد .
استفاده کردن از کالیگرافی در زندگی عادی ، سبب شده ارزش کارتان بالا رود و از سمت اطرافیان توجه بسیاری را جذب کنید . در نظر داشته باشید خوش‌ نویسی باعث حرفه ای نشان دادن افراد شود و سبب جذب احترام به شما خواهد شد .

آموزش کالیگرافی

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

سرفصل آموزش کالیگرافی

آموزش حروف

آموزش چیدمان حروف

آموزش تکنیک های کار بر روی بوم

آموزش تابلو دکوراتیو

ثبت نام در کلاس آموزش کالیگرافی

جهت ثبت نام در کلاس آموزش کالیگرافی میتوانید با شماره تلفن های آموزشگاه رادیس تماس حاصل نمایید . 

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

امداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو در تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریز –  امداد خودرو تبریز – خودروبر تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو تبریز –  طراحی سایت امداد خودروامداد خودروخودروبریدک کشکفی خودروبرتعمیر لوازم خانگی در تبریزیدک کش تبریز  – یدک کش در تبریزخودروبر تهران – خودروبر کرج –  امداد خودرو کرجیدک کش کرجخودروبرامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینخودروبر انزلیخودروبر رشتامداد خودرو قزوینخودروبر گیلانسقف کششیتابلو فرشتابلو فرش تبریزنرده پیش ساختهنرده پانلینرده پیش ساخته – جلبک اسپیرولیناتابلو فرش سردرودتابلو فرش دستباف تبریزدیپلم تبریزدیپلم در تبریزامداد باتری تبریزامداد باطری تبریزآموزش زبان ترکی تبریزآموزش زبان ترکی استانبولی در تبریزکلاس زبان ترکی تبریزامداد خودروخودروبرامداد خودرو مرندخودروبر مرندامداد خودرو هشترودطراحی سایت باربریطراحی سایت اتوبارطراحی سایت امداد خودروطراحی سایت خودروبرباربری تهراناتوبار تهرانامداد خودرو تهرانخودروبر تهرانامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزتعمیر لوازم خانگی در تبریزخودروبر آبیکامداد خودرو آبیکامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرابادامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرآبادامداد خودرو اتوبان غدیر امداد خودرو اتوبان کرج قزوینخودروبر در قزوین