آموزش فلوئیدآرت (آبستره)

فهرست عناوین

فلوئید ارت یا آبستره چیست :
تکنیک آبستره در نقاشی ، از سبک های پر اهمیت :
هنرمندان این سبک ، هر چه را که روی بوم به وجود می آورند . شباهت بسیاری با عالم حقیقت نداشته اند .
به تعبیری دیگر می توان گفت هنرمندی یک گل نقاشی کرده است ، اما این گل شباهتی در طبیعت برایش وجود نداشته است .
به عبارتی دیگر نقاش با بهره گرفتن از عنصر رنگ ، در فرم های تمثیلی و غیر طبیعی ، مفاهیم مد نظر خود را بیان می کند .
برداشت های متفاوت و بسیاری از کلمه آبستره یا انتزاعی در علوم مختلف وجود داشته است . حتی در فرهنگ لغات فارسی هم معنی های متفاوتی برای آن مطرح شده می باشد . در نقاشی ، ساده ترین تعریفی که از سبک انتزاعی یا آبستره می شود کرد شامل :
خلق کردن اشکال و تصاویری ، که وجود خارجی نداشته اند و مشابه آن ها در عالم حقیقت قابل یافتن نیستند . البته در نظر داشته باشید که این ویژگی سبب خلق آثار کمیابی شده است .
بعضی از افراد معتقد هستند ، هنرمند با چیدن و ترکیب کردن رنگ ها درکنار همدیگر ، باعث خلق کردن اشکالی می شود ، که روحییات خودش را بیان می کند . و یا بعضی به این باور دارند که ، این اثر ها برای هر بیننده ایی مفاهیمی که با روحیات خاص خودش منطبق هستند را به نمایش گذاشته است.
فلوید آرت (FLUID ART)
این کلمه به معنی ، هنر سیال می باشد . اما به کار گیری کلمه ، فلوید آرت ، مصطلح و زیباتر را بیان می کند . کلمه سیال به این علت برای این هنر به کارگرفته می شود ، چرا که رنگ ها به طور سیال ، روان و مایع به کار برده می شوند . به عبارتی هنرمند در بازی کردن با آن ها موفق می شود که یک اثری زیبا و چشم نواز را خلق کند . به بیانی دیگر بازی کردن با رنگ ها مناسب ترین کار برای درک مفهومی این هنر زیبا می باشد . تکنیک فلوید آرت در هنر چوب و رزین اپوکسی از جایگاه بسیار ویژه ایی برخوردار می باشد .چیدمان رنگ های متفاوت ، کنار همدیگر بدون رعایت کردن قواعد نقاشی ، نقطه مشترک بین این تکنیک و تکنیک آبستره در نقاشی محسوب می شود . به همین علت بعضی از افراد از آن تخت عنوان آبستره رزینی هم یاد می کنند .
تفاوت بین فلویدآرت و آبستره :
هنرمندان آبستره کار با انتخاب رنگ ها ، و استفاده کردن از قلم موهای متفاوت ، و همینطور برخوردار بودن از ذوق و خلاقیت ، نقش هایی روی بوم خلق می کنند . البته در نظر داشته باشید که نقاشان آبستره از رنگ های روغنی ، رنگ های اکریلیک و آبرنگ به کار می برند .

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

سئو سایت: طراحان وب تبریز
تماس سریع کلیک کنید