آموزش آیینه کاری

آموزش آیینه کاری

فهرست عناوین

آینه کاری چیست :
هنر آینه کاری را یکی از هنر های قدیمی عناصر تزینی در معماری شناخته شده می باشد که از زمان های قدیم افراد بسیاری در سرتاسر دنیا علاقمند به این هنر بودند و هستند . در ایران آینه کاری به صورت کاملا سنتی به نام یکی از جلوه های زیبای تزیینی بناها از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار می باشد این نوع آینه کاری ظاهری لوکس و مجلل و زیبا به بناها می بخشید .

 

از این نوع آینه کاری اکثرا در کاخ ها ، مدرسه ها ، مسجد ها ، خانه های اشراف ، در سر در حمام ها و بازارها مورد استفاده قرار گرفته می شد . آینه کاری سنتی را در زمان های گذشته در کنار هنرهایی مانند گچبری ، آجرکاری ، کاشی کاری و همینطور نجاری در بیشتر بناها به کار می گرفتند . آینه کاری سنتی اکثرا در آینه کاری کردن سقف استفاده می شد . با پیشرفته تر شدن صنعت آینه و شیشه و استفاده شدن از شیشه های رنگی ، هنر آینه کاری ماهیت جدید و بروزی در دکوراسیون داخلی((Interior decoration ابداع شد و به یکی از المان های دکوراسیون مدرن تبدیل شد .

آینه کاری از نگاه قرهنگی
در فرهنگ ایرانی آینه (Mirror) نماد پاكی ، راستی و صداقت می باشد و به همین علت می باشد كه ایرانیان از آینه ها درخانه ، مراسم ها و آیین ها و حتی در معماری مورد استفاده قرار گرفته می شود . از آینه در معماری به عنوان عنصری تزئینی استفاده شده و به علت جذب نور زیاد و ایجاد کردن محیطی دل انگیزتر مورد استفاده قرار گرفته می شود . در حقیقت استفاده کردن از آیینه در تزئین کردن بنا های معماری ابتکار هنرمندان ایرانی بوده و اوج شكوفایی شدن هنر آینه كاری در معماری دوره ی قاجاریه بود كه نمونه های زیادی از آن در عودالان موجود است .

آموزش آیینه کاری

مراحل آینه کاری
در سطح های آینه کاری شده زمینه کار از نقش ها یا خطوط برجسته یا فرورفته می باشند زمینه کار به واسطه یک گچ بر کار شبیه به طرح آینه کاری آماده می شود ، بعد قطعه های آینه توسط آینه بر یا آینه کار در ابعاد و اشکال مورد نظر با الگویی مقوایی شکل برش داده و آماده می شود .
سپس آینه چسبان به واسطه خمیری که ترکیبی از گچ و سریش می باشد قطعه های آینه را برحسب طرح به واسطه فشار آوردن دست به محل برش آن بر روی گچ کشته بر سطح کار می چسبد و با فشار دست فرورفتگی و برجستگی مد نظر را به وجود می آورد ، بعد نقش و نقوش دلخواه و مد نظر را ایجاد می کند در نهایت آینه پاک کن سطح کار را پاک می کند و آن را براق می سازد .
اجرا کردن طرح روی کاغذ بعد از تشخیص دادن ابعاد و تقسیم بندی گره محاسبه شده بعد هر گره را در خود خرد می کند و به واسطه آینه های حمیل یک سانتیمتری موجود در اطراف نقش گره می چسبانند ، و در نهایت گره اصلی ظاهر می شود.

آموزش آیینه کاری

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

سرفصل آموزش آیینه کاری

آیینه آبشاری

الماسی

پازلی

نگین دار

ثبت نام در کلاس آموزش آیینه کاری

جهت ثبت نام در کلاس آمورش آیینه کاری میتوانید با شماره تلفن های آموزشگاه رادیس تماس حاصل نمایید . 

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

امداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو در تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریز –  امداد خودرو تبریز – خودروبر تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو تبریز –  طراحی سایت امداد خودروامداد خودروخودروبریدک کشکفی خودروبرتعمیر لوازم خانگی در تبریزیدک کش تبریز  – یدک کش در تبریزخودروبر تهران – خودروبر کرج –  امداد خودرو کرجیدک کش کرجخودروبرامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینخودروبر انزلیخودروبر رشتامداد خودرو قزوینخودروبر گیلانسقف کششیتابلو فرشتابلو فرش تبریزنرده پیش ساختهنرده پانلینرده پیش ساخته – جلبک اسپیرولیناتابلو فرش سردرودتابلو فرش دستباف تبریزدیپلم تبریزدیپلم در تبریزامداد باتری تبریزامداد باطری تبریزآموزش زبان ترکی تبریزآموزش زبان ترکی استانبولی در تبریزکلاس زبان ترکی تبریزامداد خودروخودروبرامداد خودرو مرندخودروبر مرندامداد خودرو هشترودطراحی سایت باربریطراحی سایت اتوبارطراحی سایت امداد خودروطراحی سایت خودروبرباربری تهراناتوبار تهرانامداد خودرو تهرانخودروبر تهرانامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزتعمیر لوازم خانگی در تبریزخودروبر آبیکامداد خودرو آبیکامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرابادامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرآبادامداد خودرو اتوبان غدیر امداد خودرو اتوبان کرج قزوینخودروبر در قزوین