آموزش کناف

فهرست عناوین

کناف :
امروزه دسترسی به فناوری های جدید و بروز در صنعت ساخت و ساز ، سبب تولید مصالح نوین شده . مصالح مدرنی که جدیدا در بازار استفاده می شود که مورد استفاده قرار دادن انها مشکلات بسیار کمی دارند و همینطور به دلیل ظرافت و زیبایی که دارند و همین باعث محبوبیت زیاد آن می شود . از این مصالح نوین که این روز ها در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دارای محبوبیت بسیاری می باشد و کاربرد های بسیاری مانند استفاده کردن به عنوان سقف کاذب را داشته باشد ، کناف نام دارد .


با توجه داشتن به اینکه در روز های اخیر اهمیت دادن به زیبایی طراحی داخلی بالا رفته است و برخی از افراد به روش ها و تکنیک های مختلف در حال اجرای طرح های مدرن و جذاب در منزل ها و محل کار خود می باشند ، استفاده کردن از کناف و کناف کاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
کناف چیست ؟ می توان گفت در حقیقت کناف یکی از انواع سقف های کاذب می باشد. لازم به توضیح می باشد که تا قبل از آگاه شدن از هر موضوعی در این رابطه ، باید توجه داشت که “کناف” (knauf) اسم یک برند معروف و خانوادگی آلمانی بود که با گسترش دادن فعالیت های خود به ایران هم وارد شده می باشد .
کناف در حقیقت صفحاتی از جنس گچ و با روکش کاغذی می باشند که در فرآیند خاصی که در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد ، به حالت یکپارچه در آمده اند . این صفحات مورد بحث در حالی که از جنس گچ ساخته می شوند ولی در مقایسه کردن با گچ از مزایای بسیار شاخص تری برخوردار هستند .
کناف از مصالح اصلی به حساب می آید که در ساخت و ساز به طور خشک (بدون استفاده از آب) استفاده می شود ، که در ایجاد کردن طراحی های مختلف بر روی سقف کاذب ها و دیوار ها مورد استفاده قرار گرفته می شود .
چگونه کناف کاری صورت گرفته می شود ؟
کناف کاری تخصصی حرفه ای محسوب می شود و برای انجام آن می بایست از نیروهای ماهر و متخصص کناف کاری در شرکت ها و نمایندگی های معتبر و مطرح در حال فعالیت کردن استفاده شود . کناف کاری به 4 صورت مختلف انجام گرفته می شود . این روش ها بر حسب محل کاربرد با همدیگر متفاوت می باشند .
اجرای کناف در دیوار کاذب پوششی .
برای بازسازی ساختمان های قدیمی و منزل مورد استفاده قرار گرفته می شود . این کناف کاری به دو حالت قابل اجرا هستند :
با سازه :
در اجرا کردن این نوع کناف کاری ، پنل های گچی کناف از راه پیچ کردن به یک سازه فلزی به دیوار زمینه متصل می گردد . در این حالت از کناف کاری مقدار اندکی فاصله برای عبور کردن تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ما بین صفحه و دیوار زمینه باید وجود داشته باشد .


بدون سازه : در این حالت از کناف کاری ، ابتدا با استفاده کردن از یک خمیر مخصوصی به اسم پرفلیکس یک لایه گچ را به صورت مستقیم با دیوار متصل اتصال دارد و بعد با استفاده کردن از بتونه درزگیری ها را به صورت نواری انجام باید داد . بعد از این مرحله ها به آسانی عملیات کاشی کاری و کاغذ دیواری قابل اجرا می شوند .
اجرا کردن کناف در دیوار کاذب جداکننده :
این حالت کناف کاری برای جداسازی فضای داخلی ساختمان کاربرد دارد و از دیوار کاذب جدا کننده استفاده می شود که تشکیل شده از قاب های فولادی سبک است . این قاب های فولادی ذکر شده به حالت پیش ساخته و سبک می باشند و به شکل حروف C و U مورد استفاده قرار گرفته می شوند و صفحات گچی به طور یک و یا چندین لایه به واسطه پیچ هایی مخصوص ، به آن ها اتصال داده می شوند . در نتیجه تمامی درز ها را به واسطه بتونه پر کرده و برای نصب کردن کاشی و کاغذ دیواری و رنگ آمیزی حاظر می کنند .

آموزش کناف

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

سرفصل آموزش کناف

برش صفحات روکشدار گجی

تهیه و اجرای بتونه درزگیر و ماستیک

ساخت دیوار های مستقل و جدا ساز فضا و دیوار های منحنی شکل

نصب و پیاده سازی سقف های کاذب با صفحات روکشدار گچی

دیوار های پوشش دهنده سطوح

پوشش سطوح توسط صفحات روکشدار گچی

تجزیه و تحلیل و برآورد مصالح

نحوه آنالیز مصالح

ثبت نام در کلاس آموزش کناف

جهت ثبت نام در کلاس آمورش کناف میتوانید با شماره تلفن های آموزشگاه رادیس تماس حاصل نمایید . 

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

امداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو در تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریز –  امداد خودرو تبریز – خودروبر تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو تبریز –  طراحی سایت امداد خودروامداد خودروخودروبریدک کشکفی خودروبرتعمیر لوازم خانگی در تبریزیدک کش تبریز  – یدک کش در تبریزخودروبر تهران – خودروبر کرج –  امداد خودرو کرجیدک کش کرجخودروبرامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینخودروبر انزلیخودروبر رشتامداد خودرو قزوینخودروبر گیلانسقف کششیتابلو فرشتابلو فرش تبریزنرده پیش ساختهنرده پانلینرده پیش ساخته – جلبک اسپیرولیناتابلو فرش سردرودتابلو فرش دستباف تبریزدیپلم تبریزدیپلم در تبریزامداد باتری تبریزامداد باطری تبریزآموزش زبان ترکی تبریزآموزش زبان ترکی استانبولی در تبریزکلاس زبان ترکی تبریزامداد خودروخودروبرامداد خودرو مرندخودروبر مرندامداد خودرو هشترودطراحی سایت باربریطراحی سایت اتوبارطراحی سایت امداد خودروطراحی سایت خودروبرباربری تهراناتوبار تهرانامداد خودرو تهرانخودروبر تهرانامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزتعمیر لوازم خانگی در تبریزخودروبر آبیکامداد خودرو آبیکامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرابادامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرآبادامداد خودرو اتوبان غدیر امداد خودرو اتوبان کرج قزوینخودروبر در قزوین