منظور از پتینه کاری چیست؟

در اصطلاح تخصصی خوردگی در فلز مس با رنگ سبز همراه است که به آن پتینه می گویند. این ماده بر روی فلز مس ایجاد شده و می‌تواند مانع از خوردگی بیشتر سطح فلز شود که به اصطلاح به آن “لایه محافظ در برابر خوردگی” می گویند. [ویکی پدیا]

در حالت کلی و عامیانه منظور از پتینه کاری همان کهنه کاری و ایجاد حالت کهنگی روی سطوح می باشد. در تکنیک های پتینه کاری، با بهره گیری از مواد و رنگهای خاصی، تغییراتی در شکل ظاهری اجسام ایجاد شده و نوعی حالت فرسودگی روی سطح آن پدید می آید. ایجاد بافتهای خاص روی سطح دیوار، سقف، چوب و سایر مصالح و پدید آوردن حالتی دلنشین و زیبا همان هنر پتینه کاری است.

پتینه کاری چیستپتینه کاری شغلی پر دآمد

این هنر امروزه طرفداران زیادی را که می خواهند اثر دلنشینی را با ذوق و هنر خود خلق کنند، مجذوب خود کرده است. هنری که نمی توان محدودیتی برای آن قائل شد و حتی می توان به عنوان شغلی پر درآمد به آن نگریست، شغلی که گزینه اول و آخر خواهد بود. در نگاه اول شاید فراگیری پتینه کاری امری دشوار به نظر آید ولی با مرور زمان و غرق شدن در زیباییهایش، بی شک جزو بایدهای بایدهای زندگیتان خواهد شد و دل کندن از آن کاری بس دشوار…!

فراگیری پتینه کاری

مجموعه رادیس تبریز برای اولین بار به صورت کاملا تخصصی و با بهره گیری از اساتید به نام این حوزه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی هنر پتینه کاری در استان آذربایجان شرقی نموده است. گامی دیگر در راستای ایجاد اشتغال و رفع معضلات بی کاری در سطح استان. امید است با یاری حق و همکاری یکدیگر، به این هدف والا دست یابیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دوره های آموزشی با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۴۱۳۵۵۴۱۶۶۴

۰۴۱۳۵۵۷۳۱۶۹