آموزش طراحی و نقاشی روی پارچه

فهرست عناوین

طراحی و نقاشی روی پارچه :
یاد گرفتن کشیدن نقاشی روی پارچه کمک بسیاری می کند تا خیلی آسان و راحت نقش و طرحی را که پسند کرده ایم ، بر روی پارچه های ساده نقاشی کنیم و همانگونه که در ذهنمان هست در صورتی که لباسی داریم که دیگر دوستش نداریم با کمک گرفتن از هنر نقاشی روی پارچه می توانیم تغییر دهیم و یک کار جدید و دلنشینی را خلق کنیم .


نکات مقدماتی و مواد مورد نیاز برای شروع کردن آموزش نقاشی روی پارچه :
برای نقاشی روی پارچه می توان از رنگ هایی که مخصوص پارچه هستند ( رنگ پارچه ) و یا در برخی موارد می توان رنگ اکریلیک را مورد استفاده قرار داد .
رنگ هایی که برای استفاده روی پارچه نیاز به مکمل نداشته و آماده استفاده می باشند.
برای استفاده کردن از رنگ های آکریلیک می بایست به میزان یک سوم رنگ چسب بیندر یا دی ام پنج را به آن اضافه کنید و در صورتی که رنگتون غلیظ و سنگین می باشد قلم مو را می توانید کمی خیس بکنید .
بعد از تمام شدن هر کار 24 الی 48 ساعت می بایست زمان بدهید تا کار به صورت کامل خشک شود .

ماندگاری نقاشی رو پارچه
در مرحله بعد در صورتی که از رنگ اکریلیک استفاده کرده باشید حتما می بایست پارچه را اتو کرده باشید تا سبب شود رنگ روی پارچه ماندگار و به صورت ثابت بماند . البته در نظر داشته باشید اتو حتما بدون بخار و با استفاده از یک لایه محافظ نخی بوده باشد .

کاربرد های نقاشی رو پارچه
نقاشی کردن روی پارچه عبارت انداز نقاشی کشیدن روی مانتو ، نقاشی کردن روی لباس ، نقاشی کردن روی شال . ولی نا گفته نماند که از این نقاشی ها بر روی دیگر پوشاک همچون کفش های پارچه ای نیز استفاده می شود . و درآن از نقاشی طرح حاشیه ای بته جقه و یا حتی اسلیمی های زیبا می توان به سر آستین ها ، دور یقه ها جلوه های زیبایی داده است . برای نقاشی کردن روی پارچه بهتر می باشد از طرح های ظریف تر و ریزه کاری شده استفاده نشود و یا در صورتی مورد استفاده قرار گیرد که فرد مهارت حرفه ای در استفاده از قلم مو های ریز را داشته باشد ، به جز نقاشی روی پارچه ، چاپ روی پارچه هم می توان انجام داد که آسان تر و سریع تر از نقاشی کردن روی پارچه می باشد که با شابلون و اسپری رنگ پارچه اکثرا صورت می گیرد و چاپ روی لباس ، چاپ روی تیشرت ، چاپ روی شال ، چاپ روی مانتو را شامل می شود .

نکات مهم نقاشی رو پارچه
اجرا کردن نقاشی روی پارچه حتما بایستی با دقت و وسواس زیادی صورت گرفته شود . در این هنر مورد بحث امکان درست کردن اشتباه ها بسیار کم می باشد پس در همان اول برای شروع کردن طرح دلخواه خود بر روی لباس مورد نظر با مداد ترسیم باید کرد . بعد برای انتقال دادن طرح مورد نظر توصیه می شود از کاربن های رنگی استفاده کنید .
در حالتی که پارچه ای تیره رنگ را برای نقاشی کردن انتخاب می کنید ، بهتر می باشد که در همان اول با استفاده کردن از اورینت سطرح پارچه را به طور کامل پوشش داده باشید و بعد شروع به رنگ آمیزی کردن کنید .

آموزش طراحی و نقاشی روی پارچه

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

سرفصل آموزش تابلو دکوراتیو

به کار گیری لوازم و پارچه های مخصوص کار

طرح اندازی و نقش پردازی بر پارچه

انجام تکنیک استنسیل

انجام تکنیک مواد نمکی

انجام تکنیک سایه روشن بر پارچه بافت ساده

انجام تکنیک های سایه روشن بر پارچه های پرزدار

انجام تکنیک بر فوم و چرم مصنوعی

انجام تکنیک پتینه کاری بر پارچه

آموزش نگهداری از پارچه های نقاشی شده

ثبت نام در کلاس آموزش طراحی و نقاشی رو پارچه

جهت ثبت نام در کلاس آموزش طراحی و نقاشی رو پارچه میتوانید با شماره تلفن های آموزشگاه رادیس تماس حاصل نمایید . 

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

امداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو در تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریز –  امداد خودرو تبریز – خودروبر تبریزامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزامداد خودرو تبریز –  طراحی سایت امداد خودروامداد خودروخودروبریدک کشکفی خودروبرتعمیر لوازم خانگی در تبریزیدک کش تبریز  – یدک کش در تبریزخودروبر تهران – خودروبر کرج –  امداد خودرو کرجیدک کش کرجخودروبرامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینامداد خودرو قزوینخودروبر قزوینخودروبر انزلیخودروبر رشتامداد خودرو قزوینخودروبر گیلانسقف کششیتابلو فرشتابلو فرش تبریزنرده پیش ساختهنرده پانلینرده پیش ساخته – جلبک اسپیرولیناتابلو فرش سردرودتابلو فرش دستباف تبریزدیپلم تبریزدیپلم در تبریزامداد باتری تبریزامداد باطری تبریزآموزش زبان ترکی تبریزآموزش زبان ترکی استانبولی در تبریزکلاس زبان ترکی تبریزامداد خودروخودروبرامداد خودرو مرندخودروبر مرندامداد خودرو هشترودطراحی سایت باربریطراحی سایت اتوبارطراحی سایت امداد خودروطراحی سایت خودروبرباربری تهراناتوبار تهرانامداد خودرو تهرانخودروبر تهرانامداد خودرو تبریزخودروبر تبریزتعمیر لوازم خانگی در تبریزخودروبر آبیکامداد خودرو آبیکامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرابادامداد خودرو هشتگردامداد خودرو نظرآبادامداد خودرو اتوبان غدیر امداد خودرو اتوبان کرج قزوینخودروبر در قزوین