آموزش پتینه

فهرست عناوین

پتینه چیست :
پتینه همان اسمی می باشد که حالت سبز رنگ خوردگی ، زنگ زدگی و کهنگی روی فلز مس یا دیگر فلز ها ، چوب و یا حتی سنگ می نامند . به عبارتی پتینه کاری را می توان یی از تکنیک های نقاشی نام برد . هنری که حالت های خوردگی و کهنگی را به وسیله رنگ های مختلفی و تکنیک های خاص خود بر روی اشیاهای متفاوتی شبیه سازی کرده و می آفریند . استفاده کردن از تکنیک پتینه کاری حالتی بصری بسیاری داشته و معمولا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می کند . پتینه کاری در ساختمان را به عبارتی می توان یکی از تکنیک های نقاشی ساختمان نام برد ؛ ولی کاربرد های آن در حقیقت بسیار فراتر از نقاشی ساختمان است . برای مثال در پتینه کاری بر عکس نقاشی ، ضمن اینکه بر تغییر رنگ سقف ، در ها و یا دیوار ساختمان می توانیم بافت ظاهری آن ها را هم دچار تغییر کنیم .
مدل های پتینه کاری :
تکنیک های متفاوت اجرا کردن پتینه باعث به وجود آمدن انواع مدل های پتینه کاری می شود . مدل های متفاوت با توجه به سلیقه مشتری و سبک دیزاین و طراحی فضای مد نظر استفاده می شود . پتینه طرح آجر ، پتینه طرح بتن ، پتینه طرح سنگ ، پتینه طرح چوب ، پتینه طرح ترک ، پتینه طرح سنگ مرمر ، پتینه طرح کاهگل ، پتینه طرح ابر و باد ، پتینه طرح چرم ، پتینه طرح فرشته ، پتینه گل ، پتینه موتیف که از طلاکاری تشکیل شده است ، پتینه طرح سنگ نما ، پتینه ورق طلا و همینطور طرح های بسیاری از پتینه برجسته برای مثال نمونه هایی از بسیاری از مدل پتینه هستند که کاربرد بسیاری داشته و به علت زیبایی که دارند خواهان بسیاری هم دارند .


مزایا و معایب پتینه کاری ؟
پتینه کاری به علت مزایایی که از آن دارا می باشد معمولا باعث جذب افراد بسیاری به خود می شود . برای مثال در صورتی که نمونه های اجرا شده ی پتینه کاری را مشاهده کرده باشید متوجه می شوید که تا چه حد نسبت به رنگ و دیگر دیوارپوش ها هنری و دلنشین می باشد . اجرا کردن آن بر روی تمامی سطوح شامل دیوارها، ستون ، سقف و در برخی مواقع سطوح چوبی و فلزی هم ممکن است در یر گیرد . ضمن اینکه به همین علت بافت های ریز و درشت و بسیار زیبایی که در کارهای پتینه کاری شده می توانید مشاهده کنید ، به راحتی می تواند خوردگی ها و حتی ترک های دیوار را پوشش دهید . همینطور ناگفته نماند که پتینه کاری ماندگاری بالایی داشته و قابل شستشو و ترمیم هم است ولی با این حال به علت بالا بودن قیمت پتینه کاری به نسبت دیگر دیوارپوش ها ، معمولا به عنوان یک عنصر دکوراتیو در قسمت کوچکی از فضا استفاده می شود .
البته در نظر داشته باشید که به صورت کلی پتینه کاری به علت اینکه معمولا طرحدار و از بافت تشکیل شده است ، اجرا کردن آن در تمام فضا و یا به مقدار بسیار اصلا توصیه نشده ؛ و اتفاقا در صورتی که در یک فضای خاص و مناسب اجرا شد ، جلوه ی بسیار زیادی هم در بر خواهد داشت .

آموزش پتینه

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

سرفصل آموزش پتینه

مبانی رنگ ، زیر سازی ها و ابزار و مواد شناسی

آشنایی با محلول ها ، حلال های مختلف و تثبیت کننده ها

پتینه دیواری ، سقفی ، ابر و باد (روغنی و اکرلیک)

کالرواش ، پتینه وکهنه کاری ابزار ها

تکسچر ها و برجسته سازی

تکنیک های ورق طلا به صورت حرفه ای و کهنه کاری های ورق(ابزار و خشتی)

تکنیک های چینی کاری ،توت کالی و آنتیک کاری

انواع تکنیک های ایتالیایی ،تکسچر ، کالچه ،پوست ماری و…

اجرای موتیف های سقفی و دیواری ورق و نکات مهم اندازه گیری

میکروسمنت (بتن)

تکنیک های چوب ، مبلمان و کهنه کاری چوب

استوکو (مرمر)

انواع طرح سنگ تخصصی(تراورتن ،فیروزه ،مرمرو…)

سنگ سازی و کهنه کاری

بافت ماسه ای یا سواحیلی

ولوتی(یا پوشش مخمل یا طرح ابریشم )

طرح بگینگ یا ساتن

آیینه آنتیک تخصصی

اسید شور کردن آیینه و کهنه کاری

کهنه کاری روی شیشه و افکت آیینه

زنگار آهن و مس

اکسید اهن و مس با محلول و اسید و بدون محلول ها

طرح آسمان

انواع انتقال طرح موتیف و ترانسفر

دکوپاژ

تکنیک ترک با رنگ ها و محلول ها

دیوار آنتیک و محلول های آنتیک کاری

طرح لوزی با ورق روی سطوح پتینه

ثبت نام در کلاس آموزش پتینه

جهت ثبت نام در کلاس آمورش پتینه میتوانید با شماره تلفن های آموزشگاه رادیس تماس حاصل نمایید .

آموزشگاه رادیس

آموزشگاه رادیس با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای فعالیت خود را از سال 1394با هدف آموزش نیروی کار تخصصی و اشتغال زایی در سطح کشور فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز نموده و با برگزاری دوره های متعدد آموزشی متفاوت در زمینه های معماری، هنرهای تزئینی ، هنرهای تجسمی ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و یازرگانی با بهره گیری از اساتید به نام بومی و غیر بومی، توانسته علاقه مندان بسیاری را روانه بازار کار کند.

با ما در ارتباط باشید:
آدرس

تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک) 

تلفن ها

 33293958 – 33298421 – ( 041)

09353964863

سئو سایت: طراحان وب تبریز